Otwarcie sezonu pszczelarskiego w Poznaniu

 

Dwudziestego trzeciego i dwudziestego czwartego lutego br. w Hurtowni Sprzętu Pszczelarskiego w Poznaniu przy ul. Jasielskiej 8c odbyło się otwarcie sezonu pszczelarskiego.

Podczas imprezy można było nie tylko dokonać zakupów, lecz również skorzystać z bogatej oferty wykładów o tematyce pszczelarskiej. Mimo mroźnej aury odwiedziło nas bardzo wiele osób. Każdy mógł wybrać coś dla siebie z bogatego asortymentu. W sprzedaży dostępne były zarówno ule, jak i ich elementy (różnych typów), urządzenia usprawniające pracę pszczelarza w pasiece i w pracowni, pokarmy dla pszczół oraz drobne akcesoria pszczelarskie. W naszej ofercie posiadamy również szeroki wybór odzieży i kapeluszy pszczelarskich, etykiet na słoiki, nakrętek i innych produktów potrzebnych do konfekcjonowania miodu, a także miody i inne produkty pszczele, kosmetyki oraz książki.

Przed budynkiem hurtowni były rozstawione namioty skrywające nowości firmy Łysoń, takie jak miodarki, topiarki, urządzenie do odsklepiania, wytłaczarki do odsklepin, wialnie do pyłku, urządzenie do dozowania ze stołem obrotowym, nowoczesne wagi pasieczne oraz wiele innych. Na stoisku wykwalifikowani pracownicy firmy, Kamil i Arek, chętnie odpowiadali na wszelkie pytania i doradzali naszym klientom. Swoje stoisko podczas otwarcia sezonu pszczelarskiego w hurtowni w Poznaniu miała również firma Ratajczak, która zaprezentowała cały asortyment drewniany dostępny w ofercie. Jedną z nowości był korpus pokazowy z uchylnymi drzwiczkami, służący do podglądania rodziny pszczelej.

Na ten lutowy weekend zorganizowaliśmy promocję dla naszych klientów „upust 5%” na cały asortyment. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Klienci chętnie korzystali również z pozostałych rabatów na wybrany asortyment.

W tym samym czasie niedaleko hurtowni w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 62 odbywały się ciekawe wykłady. Na wszystkich chętnych czekała miła niespodzianka w postaci darmowego poczęstunku (kawa, herbata i ciasteczko).

Odwiedzający mieli okazję wysłuchać prelekcji pani dr hab. Małgorzaty Bieńkowskiej pt. „Jak skutecznie zwalczyć pasożyta Varroa destructor w rodzinach pszczelich przy minimalnym zastosowaniu środków leczniczych”, natomiast pani dr n. wet. Anna Gajda poruszyła temat warrozy – dlaczego stare schematy leczenia nie działają. Wiedza, którą słuchacze wynieśli z tych wykładów, z pewnością przyczyni się do poprawy zdrowotności pszczół i wzrostu ich liczebności. Pan prof. dr hab. Jerzy Demetraki-Paleolog omówił podstawy hodowli pszczół oraz praktyczną biologię tych owadów. Sala była wypełniona po brzegi, a wykładach wzięło udział ok. 220 osób.

Jednym z tematów były również pokarmy w ofercie firmy Łysoń, których szeroką gamę przedstawił Michał Piszczek. Oczywiście na koniec każdego z wystąpień z sali padało wiele pytań i nasi wykładowcy chętnie udzielali fachowych porad.

W przerwach pomiędzy wykładami wszyscy odwiedzający mieli okazję zapoznać się z materiałami dotyczącymi produktów firmy Łysoń, zabrać dla siebie bezpłatny katalog sprzętu oraz zapoznać się z ofertą interaktywnego centrum pszczelarstwa Apilandia, które funkcjonuje w głównej siedzibie firmy w Kleczy Dolnej koło Wadowic.

Impreza, jak co roku, była również świetną okazją do spotkań oraz wymiany doświadczeń pomiędzy pszczelarzami. Odwiedzili nas zarówno pszczelarze z wieloletnim doświadczeniem, jak i osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w branży. Mamy nadzieję, że odbyte rozmowy zaowocują w przyszłości. Pracownicy hurtowni chętnie służyli radą każdemu.

Cieszy nas bardzo tak pozytywny odbiór i dobre słowa płynące z ust osób odwiedzających. Dziękujemy wszystkim gościom i zapraszamy do odwiedzania i zakupów w naszej hurtowni przez cały rok!

Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w otwarciu sezonu pszczelarskiego w Hurtowni Sprzętu Pszczelarskiego w Poznaniu w 2020 roku – do zobaczenia!

Maciej Kasztelan