APIMONDIA to Międzynarodowy kongres pszczelarski. Organizowany jest od 1897 r. przez stowarzyszenie pszczelarzy o tej samej nazwie. Obecnie stowarzyszenie zrzesza 81 krajów z całego świata. Co dwa lata przedstawiciele poszczególnych krajów spotykają się, by podczas kongresu wymienić się wiedzą i pomysłami oraz przedstawić najnowsze innowacje w dziedzinie pszczelarstwa.

top

W roku 2017 odbył się już po raz 45 w największym mieście Turcji w Istambule pod hasłem „Let’s bee where the continents meet”. Instambuł od 29 września do 4 października stał się centrum pszczelarskim, gromadząc pod dachem Istambul Congress Center ponad 12 000 zwiedzających Kongres Apimondia .
Lata historii Apimondii wskazują na wielkie doświadczenie organizacji. Podczas kongresu jury składające się z ekspertów z całego świata oceniało stoiska, urządzenia, produkty pszczele a także publikacje i dzieła artystów, by przyznać medale w kilkunastu kategoriach.

top

top

Nasza firma od kilku miesięcy przygotowywała się do tego przedsięwzięcia, chcieliśmy pokazać się od jak najlepszej strony nie tylko merytorycznie ale także wizualnie. Świadczy o tym wielkość naszego stoiska. Jako jedyni mieliśmy do zagospodarowania prawie 150m2.

top

top

Liczba odwiedzających nas gości przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu tych kilku dni przeprowadziliśmy prawie 2000 rozmów z klientami. Odwiedziło nas prawie 60 potencjalnych dystrybutorów z 20 krajów z którymi moglibyśmy rozpocząć współpracę. Zaobserwowaliśmy przewagę gości z państw dalekiego Wschodu i Afryki.

top

top

Praca na stoisku zaczynała się już od samego rana aż do godzin wieczornych. Na szczęście mogliśmy liczyć na wsparcie naszych dystrybutorów za co chcielibyśmy podziękować firmie Apimaye i Al Najeh.

top

Wielkie wrażenie wywarła na nas organizacja na najwyższym poziomie, oraz zasięg całego wydarzenia. Oprócz naszej firmy z Polski przyjechał Bartnik Sadecki który prezentował swoje miody i produkty pszczele. Jako firma Łysoń możemy się pochwalić, iż z tegorocznej Apimondii przywieźliśmy 3 medale. Dwa brązowe i jeden złoty. Pierwszy przyznano projektowi „BeeLab”, przeznaczonemu do profesjonalnego monitorowania pasieki, a drugi nowoczesnemu inkubatorowi do wychowu matek. Złoto przypadło artyście prof.Stanisławowi Brach, którego prace wystawiliśmy do konkursu w kategorii „Dzieła dekoracyjne lub artystyczne”.
top

Także czasopismo Pasieka zostało docenione za swoją publikacje „Kalendarz Pszczelarza z pasją”, autorstwa profesora Pawła Chorbińskiego. Dostał on złoty medal w kategorii „Publikacja książkowa”. Nasz udział w tegorocznej Apimondii uważamy za niezwykle owocny, dało nam to mozliwość zdobycia kolejnych kontaktów i umocnienia swojej pozycji na rynku. Za dwa lata widzimy się w Kanadzie:)

top